Find a meeting by location

 

Click on the location listed in red below 


AFTON | ANDES | BOVINA | CENTRAL BRIDGE | CHERRY VALLEY | COBLESKILL | COOPERSTOWN | DELHI | DEPOSIT | DOWNSVILLE | ESPERANCE | FLEISCHMANNS | HAMDEN | HANCOCK | HOBART | JEFFERSON | MARGARETVILLE | MERIDALE | MIDDLEBURGH | MILFORD | ONEONTA | OTEGO | RICHFIELD SPRINGS | ROXBURY | SCHOHARIE | SIDNEY | SOUTH EDMESTON | STAMFORD | UNADILLA | WALTON


AFTON

Afton Group
7:00 PM
St. Ann’s Episcopal
125 Main St. Rt. 7
(O,D)
2nd (O,SP,D)
Sunday

Back to Top


ANDES

AA in Andes Group
7:00 PM
Presbyterian Church
70 Delaware Ave.
(C,D)
HA
Sunday
Little Delaware Group
6:00 PM
St. James Episcopal Church
55 Lake
Delaware Drive
(O,SP)
Saturday

Back to Top


BOVINA

Bovina Group
7:00 PM
United Presbyterian Church
5177 Bovina Rd,
Bovina Center, NY
(O,BB)
Monday

Back to Top


CENTRAL BRIDGE

Bridge Over Troubled Water Group
7:00 PM
Bethany Lutheran Church
185 Church St
(O,ST)
4th (O,BB)
If (5th Sun TR)
Sunday

Back to Top


CHERRY VALLEY

Back to Top


COBLESKILL

Clean & Sober
7:00 PM
United Methodist Church
107 Chapel St.
(O-D)
(3rd Mon TR)
HA
Monday
Cobleskill Group
7:00 PM
United Methodist Church
107  Chapel St.
(O,ST)
HA
Tuesday
Women’s Fellowship
Meeting Group

6:30 PM
Methodist Church
107 Chapel St.
(C,BB)
Wednesday
Women’s Fellowship Group
Step Meeting
NOON
United Methodist Church
107 Chapel St.
(O-BB)
HA
Thursday
Cobleskill Group
7:00 PM
United Methodist Church
107 Chapel St.
(O-BB)
HA
Thursday
Women’s Fellowship
Meeting Group

6:30 PM
United Methodist Church
107 Chapel St.
(C,D) (Last O,Ann)
Friday

Back to Top


COOPERSTOWN

Cooperstown Group
4:00 PM
First Baptist Church
19 Elm St.
(C,BB)
Sunday
Cooperstown Group
12:00 NOON
Christ Episcopal Church
Parish Hall
69 Fair St,
(C,D)
Monday
Cooperstown Group
As Bill Sees It
8:00 PM
First Baptist Church
19 Elm St.
(C,D)
Monday
Cooperstown Group
8:00 PM
Christ Episcopal Church
Parish Hall
69 Fair St.
(C,D)(C,B)
(C,ST,LT)
Tuesday
Cooperstown Group
12:00 NOON
Christ Episcopal Church
Parish Hall
69 Fair St.
(C,D)
Wednesday
Cooperstown Group
8:00 pm
Christ Episcopal Church
Parish House
69 Fair St.
(O,SP,D)
Thursday
Cooperstown Group
12:00 NOON
First Baptist Church
19 Elm St.
(O,D)
Friday
Main Purpose Group
7:00 PM
Presbyterian Church House
25 Church St.
(O,BB,ST)
Friday
Cooperstown Group
7:30 AM
Christ Episcopal Church Parish Hall
69 Fair St,
(C,ST)
Saturday

Back to Top


DELHI

All or Nothing
12:00 NOON
The Turning Point
167 Main St.
(O, Lit-Came 2 Believe)
HA
Monday
All or Nothing
12:00 NOON
The Turning Point
167 Main St.
(O,BB)
HA
Tuesday
Delhi Group
7:00 PM
St. John’s Episcopal
Church
134 Main St.
(C,ST)
(Last TR)
Tuesday
All or Nothing
12:00 NOON
The Turning Point
167 Main St.
(O,LS)
HA
Wednesday
All or Nothing
12:00 NOON
The Turning Point
167 Main St.
(O,ST)
HA
Thursday
Delhi Group
7:00 PM
St. Johns Episcopal
1341/2 Main St.
(O,BB)
HA
Thursday
All or Nothing
12:00 NOON
The Turning Point
167 Main St.
(O,D)
HA
Friday
Delhi Group
7:00 PM
St. Johns Episcopal
134 Main St.
(C ,D)
(LAST. ANN)
HA
Friday
All or Nothing
12:00 NOON
The Turning Point
167 Main St.
(O,D)
HA
Saturday

Back to Top


DEPOSIT

Live and Let Live
8:00 PM
Christ Episcopal Church
14 Monument St.
(C,Lit)
HA
Monday
Live and Let Live
8:00 PM
Christ Episcopal Church
14 Monument St.
(C,D)
HA
Thursday

Back to Top


DOWNSVILLE

Downsville Group
Colchester Comm
Church
7:00 PM
Maple Ave.
15151 Route 30
(O,D)
(Last O,SP,A)
Sunday
Tuesday Night
Women’s Group

Colchester Comm
Church
7:00 PM
15151 Route 30
(O,W,D)
Tuesday

Back to Top


ESPERANCE

Freedom Group
7:00 PM
Esperance Methodist Church
175 Main Street
(D)
Thursday

Back to Top


FLEISCHMANNS

Step in the Right Direction Group
7:00 PM
Baptist Church
985 Old Rt. 28
(C,LS)
HA
Monday

Back to Top


HAMDEN

Bridge Group
9:00 AM
1st Presbyterian
35806 St. Hwy 10
(C,D)
Saturday

Back to Top


HANCOCK

Winners Circle Group
7:00 PM
Father Rausch Memorial Hall
346 W Main St.
(O,D)
Friday

Back to Top


HOBART

Meditation Meeting
11:00 AM
Freedom House
65 Maple Ave.
(Meditation,D)
Sunday
One Great Hour of Sharing
12:00 NOON
Presbyterian Church
78 Maple Ave.
(C,ST,Lit)
HA
Tuesday
One Great Hour of Sharing
12:00 NOON
Presbyterian Church
78 Maple Ave.
(O,BB)
HA
Wednesday

Back to Top


JEFFERSON

Covered Bridge Group
6:00PM
Buckhill Farms
185 Fuller Rd.
(O,BB)
(Last SP)
Sunday
Covered Bridge Group
7:00PM
Buckhill Farms
185 Fuller Rd.
(O,B)
Wednesday
Jefferson Sat. Nite Living Sober Group
8:00 PM
Jefferson United Methodist
158 Main St.
(O,D)
Saturday

Back to Top


MARGARETVILLE

New Beginnings
12:00 NOON
Advent Christian Church
109 Maple St.
(C, LIT)
HA
Thursday
New Beginnings
7:00 PM
Advent Christian Church
109 Maple St.
(C,B)
Friday

Back to Top


MERIDALE

Meridale Group
7:00 PM
The Community Church
55 Co. Rt. 10
1(O,B) 2(C,D)
Last Weds (A)
HA
Wednesday

Back to Top


MIDDLEBURGH

Back to Basics Group
7:00 PM
Middleburgh Reformed
Church Hall
178 River St.
(O,BB)
Wednesday
Back to Basics Group
7:00 PM
Middleburgh Reformed Church Hall
Corner 178 River St. &
Middlefort Rd.
(O,BB/SP)
Saturday

Back to Top


MILFORD


Back to Top

ONEONTA

Live and Let Live Group
2:00 PM
22 Elm St.
(The Turning Point)
Oneonta, NY 13820
(O,D)
Sunday
Pride and Allies Group
(LGBTQIA and allies welcome)
4:30 PM
St. James Episcopal Curch
305 Main Street
Oneonta, NY 13820
(O,D)
HA
Sunday
Oneonta Sunday
Night Group

8:00 PM
Elm Park Methodist
401 Chestnut St.
(C,D)
HA
Sunday
Morning Reflections
7:30 AM
St. James Episcopal
Church
305 Main St.
(C,Lit)
HA
Monday
449 Group
12:00 NOON
22 Elm St.
(O,D)
HA
Monday
Cornerstone Group
5:30 PM
First United
Presbyterian Church
2 Walling Ave.
(O,ST)
Monday
Morning Reflections
7:30 AM
St. James Episcopal
Church
305 Main St.
(C,D)
HA
Tuesday
live449 Group
12:00 NOON
22 Elm St.
12:00PM
(C,ST)
(Last Tues. TR)
HA
Tuesday
Big Book Step
Study Group
5:30 PM
22 Elm St.
(O,BB,ST)
HA
Tuesday
Beginners’: More About Alcoholism
6:00 PM
First United
Presbyterian Church
2 Walling Ave.
(O,D)
Tuesday
Life Gets Better
Group

7:30 PM
Crossroads Inn
3937 State Route 7
(O,Lit,SP)
Tuesday
Morning Reflections
7:30 AM
St. James Episcopal
Church
305 Main St.
(O,BB)
HA
Wednesday
Lunch Bunch Group
1:00 PM
St. Mary’s School
Annex
26 Elm St.
(C,D)
HA
Wednesday
As Bill Sees It
7:00 PM
St. James Episcopal
Church
305 Main St.
(O, SP,D)
HA
Wednesday
Morning Reflections
7:30 AM
St. James Episcopal
Church
305 Main St.
(C,Came to Believe)
HA
Thursday
449 Group
12:00 NOON
22 Elm St.
(O,D)
HA
Thursday
Morning
Reflections

7:30 AM
St. James Episcopal
Church
305 Main St.
(C,ST, 2nd T)
HA
Friday
Big Book
11:45 AM
22 Elm St.
(O,BB,last B)
HA
Friday
Lunch Bunch Group
1:00 PM
St. Mary’s School
Annex
26 Elm St.
(O,D)
HA
Friday
Serenity Sisters
6:30 PM
First United
Presbyterian
Church
2 Walling Ave.
(C) Women’s Step
Friday
Oneonta Men’s
Group

6:30 PM
First United
Presbyterian Church
2 Walling Ave.
(O,SP/D)
(Last Coed)
Friday
Morning Reflections
7:30 AM
St. James Episcopal
Church
305 Main St.
(C,SP,D)
HA
Saturday
Seeking Serenity
12:00 NOON
22 Elm St.
(O,D,)
(Last O,A)
HA
Saturday
Saturday Night Live Group
6:30 PM
St. James Episcopal
Church
305 Main St.
(O,SP,D)
HA
Saturday

Back to Top


OTEGO

Back to Basics Group
7:30 PM
United Methodist
10 Church St.
(O,D)
(3rd-O,A)
(Last ST/T)
Monday
Back to Basics Group
7:30 PM
United Methodist
10 Church St.
(O,LS)
(1st O,SP)
Thursday

Back to Top


RICHFIELD SPRINGS

Gratitude Group
7:30 PM
St. Joseph’s RC
Canadarago St.
(O,D)
Third (O,SP,A)
HA
Sunday
Gratitude Group
8:00 PM
St. Joseph’s RC
Canadarago St.
(C,BB)
HA
Friday

Back to Top


ROXBURY

Roxbury Group
7:00 PM
Jay Gould Memorial Church
53837 Ste Rt 30
(C,SP,D)
1st C,ST)
HA
Tuesday

Back to Top


SCHOHARIE

Recovery Group
12:00 NOON
Schoharie Reformed Church
258 Main St.
(O,D)
HA
Monday
Recovery Group
12:00 NOON
Schoharie Reformed Church
258 Main St.
(O,D)
HA
Tuesday
Recovery Group
12:00 NOON
Schoharie Reformed Church
258 Main St.
(O,ST)
HA
Wednesday
Recovery Group
12:00 NOON
Heritage House
258 Main St.
(O,BB)
HA
Thursday
Recovery Group
12:00 NOON
Schoharie Reformed Church
258 Main St.
(O,D)
HA
Friday
Steppin’ To Serenity Group
8:00 PM
Schoharie Reformed Church
258 Main St.
(SP,O,D)
(Last Ann)
Friday
Recovery Group
12:00 NOON
Schoharie Reformed Church
258 Main St.
(O,D)
HA
Saturday

Back to Top


SIDNEY

First things First
7:00 PM
Methodist Church
12 Liberty St.
(O,D)
Monday
Sidney Gratitude Group
7:00 PM
Sacred Heart RC
Old Church
15 Liberty St
(C,D)
Wednesday

Back to Top


SOUTH EDMESTON

So. Edmeston Early Sunset Group
7:00 PM
So.Edmeston Comm Church
4259 County Hwy
18
(O,D)
Thursday

Back to Top


STAMFORD

Stamford Group
7:00 PM
United Methodist
88 Main St.
(C,D) Last TR)
HA
Monday
Stamford Group
7:00 PM
United Methodist
88 Main St.
Alternates
(O,D/O,SP)
HA
Friday

Back to Top


UNADILLA

Unadilla Group
7:00 PM
Sept-May
Methodist Church
73 Main St.
Jun-Aug
Martin Brook Park
(O,D)
Tuesday

Back to Top


WALTON

Easy Does It
8:00 PM
New Directions
2942 Cty Hwy 23.
(O,D)
HA
Sunday
Walton Group
8:00 PM
St. John’s Catholic Church
25 Benton Ave.
(C,D)
(Last Ann)
Monday
Easy Does It
8:00 PM
New Directions
2942 Cty Hwy 23
(C,BB)
HA
Wednesday
Beginners Group
8:00 PM
Christ Episcopal Church
41 Gardner Place
(O,B)
Thursday
Easy Does It
8:00 PM
New Directions
2942 Cty Hwy 23
(O,SP)
HA
Saturday

Back to Top